Архів новин

< грудень 2011 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30         

Останні коментарі

Аскет Волинської землі

31 грудня - день пам'яті священномученика Фадея, єпископа Володимир-Волинського 

 

 

31 грудня, в день пам’яті священномученика Фадея, Успенському кафедральному соборі міста Володимира-Волинського тут була звершена Божествення літургія, очолювана кліриками кафедрального собору протоієреями Юрієм і Михаїлом та ієреєм Петром. По завершенні були прочитані акафіст та молитва священномученику Фадею перед його чесними мощами, адже у соборі зберігається ковчег із частинкою мощей священномученика Фадея.

 

Архієпископ Фадей (Успенський) народився 12 листопада 1872 року в сім`ї священика. При Хрещенні отримав ім`я Іоан, на честь видатного гимнографа та апологета іконошанування преподобного Іоана Дамаскіна. Навчався у Нижегородській Духовній семінарії та Московській Духовній академії. Вже у студентські роки Іоан виділявся серед однолітків аскетичним способом життя. Саме тоді ж зрозумів своє покликання – служити Богу і людям. По завершенні навчання, у віці 25 років, прийняв монаший постриг та священицьку хіротонію. В чернецтві був найменований на честь апостола від семидесяти Фадея. Протягом десятиліття був інспектором, а згодом ректором Олонецької Духовної семінарії. В той час був удостоєний почесного звання доктора богослов`я в ділянці старозавітніх біблійних наук за праці «Єдність книги пророка Ісаї» та «Ієгова».

20–21 грудня 1908 році в храмі на честь Різдва Христового міста Володимира-Волинського відбулось наречення і хіротонія архімандрита Фадея у єпископа Володимир-Волинського. Хіротонію очолив архієпископ Волинський Антоній (Храповицький) у співслужінні єпископів Гродненського і Брестського Михаїла (Єрмакова), Холмського і Люблінського Євлогія (Георгієвського) та Білостоцького Володимира (Тихоницького). Протягом свого понаддесятилітнього служіння на Волинській землі, священномученик Фадей відвідав самі найвіддаленіші куточки єпархії. В напівпорожніх та неопалюваних сільських храмах лунали слова архіпастиря про віру, любов, аскезу та доброчинності. У 1922 році єпископ був арештований та виселений за межі Волинської губернії.

У подальшому, священномученик Фадей ніс служіння в Росії, на Астраханській, Саратовській та Тверській кафедрах. Після арешту митрополита Сергія (Страгородського) та архієпископа Іосифа (Петрових), мав приступити до виконання обов`язків патріаршого Містоблюстителя, проте був недопущений до цього радянською владою. У 1936 році, під тиском можновладців, був відправлений за штат, а в наступному році – заарештований. Вирок був найсуворішим – смертна кара. Проте, у дорозі, за кілька днів до визначеної дати розстрілу, архієпископа Фадея втопили у нечистотах. 26 жовтня 1993 року були знайдені мощі священномученика Фадея, котрі нині перебувають у Вознесенському соборі міста Тверь (Росія). А у 1997 році Архієрейський Собор РПЦ зарахував архієпископа Фадея (Успенського) до загальношанованих святих.

Богдан Жулковський

 

Коментарі  

 
#1 02.01.2012 15:40
Слава Богу, что наша Волынская Земля имеет такого небесного покровителя! Частица, пребывающая на Волыне, являясь частью мощей, которые покоятся в Твери (Россия), показывает нам нераздельность Русской Православной Церкви несмотря на государственные границы и национальность! Храни Господь единство нашей Церкви!
Цитувати