Архів новин

< березень 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 25 26
27 28 29 30 31           

Останні коментарі

Архієпископ Володимир прийняв участь в похованні митрополита Ніфонта

24 березня 2017 року, з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, опісля літургії Передосвячених Дарів, на подвір’ї Свято-Покровського храму Луцька було звершено Чин похорону новоспочилого митрополита Ніфонта. Богослужіння очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь). Окрім нього, на похороні були присутні наступні архієреї: митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Почаївський Володимир, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантеліймон, єпископ Георгіївський і Прасковейський Гедеон та керуючий Волинською єпархією єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Разом з владиками, розділити заупокійну молитву за померлого митрополита Ніфонта прибули розділити сотні священнослужителів, намісники та ігумені монастирів, обласне керівництво, представники різноманітних організацій та тисячі людей з України, Білорусі, Польщі і Росії.

Прощання зі спочилим владикою Ніфонтом востаннє зібрало на подвір’ї древньої Покровської церкви його волинську паству та всіх, кому був він небайдужий. О 10 ранку, під сумні піснеспіви і молитви, труну з тілом митрополита винесли з приміщення кафедрального храму, у котрому дві останні доби молились за упокій його душі та прощались з архіпастирем.

«Якби всі наші громадяни любили Україну так, як любив її митрополит Ніфонт, наша держава була б квітучим раєм на землі», – звернувся до присутніх владика Павел. Намісник Києво-Печерської лаври нагадав про велику працю та відданість Православній вірі, завдяки котрим волинський митрополит у найскладніші часи допоміг Церкві вистояти, укріпитись та відбудуватись.

Насамкінець до присутніх звернувся керуючий Волинською єпархією єпископ Нафанаїл, який подякував всім, хто прийшов віддати останню шану новоспочилому митрополиту Ніфонту. Після прощання з владикою у Луцьку тіло видатного волинського архіпастиря, як він і заповів, мають поховати у його рідному селі Галина Воля, що у Старовижівському району.


 

За матеріалами: http://volyn.church.ua/