Архів новин

< квітень 2016 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28 29 30         

Останні коментарі

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ 2016 АРХІЄПИСКОПА ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОГО ТА КОВЕЛЬСЬКОГО ВОЛОДИМИРА
«Нині веселяться Ангели,
радуються Архангели,
Херувими і Серафими,
урочисто святкуючи з нами
наповнене світлом свято
Воскресіння Христове».
(Св. Іоанн Златоуст)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Всечесні отці, дорогі брати і сестри!

У ці світлі і сонцесяйні дні наші храми знову наповнені радісним пасхальним дзвоном, що сповіщає всіх про Воскреслого Спасителя нашого Господа Іісуса Христа. Зовсім недавно ми молитовно переживали дні смутку. Той, Кого з радістю зустрічає весь Єрусалим, — «Надія всіх кінців землі» (Пс. 64:6), Син людський — був попраний і розіп'ятий. І ось мироносиці сповіщають нам про чудо: гроб — порожній! І ми знову і знову, як і наші предки з часів апостольських покоління християн, з великою вдячністю Богу вітаємо один одного: «Христос Воскрес!» 

Христос Воскрес! Лише два слова, але саме вони зруйнували ворота пекла і створили велику і непереможну Християнську церкву. Немає в світі іншої такої радості, яка б порівнялась з радістю про Воскреслого Господа Іісуса і немає достойнішого приводу для святкування, ніж новина про величну перемогу Христа над смертю і дияволом.

Свято Пасхи, за словами святителя Єпіфанія, єпископа Кіпрського  — «глава і верх всіх свят, торжество оновлення і спасіння». Пасха проходить з нами через усе життя. Свято це дуже давнє, йому більше 2-х тисяч років, але одночасно це свято — вічно молоде.

В перекладі з Єврейської Пасха означає «перехід». В Старому Заповіті — перехід із Єгипту в Землю обітовану, а в Новому Заповіті — перехід від смерті до життя і від землі до Небес. 

Пасха — свято із свят і торжество із торжеств.
Пасха — очищення людства від гріхів.
Пасха — «наріжний камінь».
Пасха — свято єднання.
Пасха — кульмінація тернистого шляху Спасителя.
Пасха — перемога над смертю.
Пасха — торжество життя.

Пасха Господня — це свято перемоги життя над смертю, добра над злом. Христос Спаситель закликає кожного з нас до подвигу духовного вдосконалення, до боротьби зі злом в своїх думках. Ми повинні, подібно апостолам, свідчити істину Воскресіння Христового своїм життям, нести цю благу звістку по всьому світу, не боятися і не соромитися своєї віри. Господь наш Ісус Христос говорив: «Бо якщо хтось посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному і грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого з ангелами святими» ( Мк. 8:38).

Христос є істинне життя, а наше істинне життя є «перебування у Христі», — говорив святитель Василій Великий. Сьогодні важливо зрозуміти, що Господь дарує вічне життя не лише тим, хто помер тілом, але й тим, хто впав духом, втратив віру в людей і власні сили. Але вже немає того відчаю, який наповнює душу людини і який прозвучав на Голгофі: «Боже Мій! Боже Мій! Для чого Ти мене залишив?» (Мф. 27:46).  Воскресіння Христове повертає людині надію. «Я прийшов для того, — говорив Господь в Євангелії, — щоб мати життя» (Ин. 10:10).

В пасхальні дні важливо пам'ятати давню благочестиву традицію: святкуючи торжество, розділяти радість з бідними, хворими, одинокими ближніми нашими. Принесімо звістку про Воскресіння Христове, пам'ятаючи сказане самим Спасителем: «Істинно кажу вам: зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили» (Мф. 25:40) Прославляймо Воскресіння Господнє не тільки устами, а і нашими справами, нашим життям. Лише тоді Пасха буде для нас рятівною, а радість такою, про яку говорив Спаситель: «Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ин.16:22).  Принесімо ж любов туди, де панує ненависть. Хай наші діла і наші слова рятують людей, допомагають їм у важкі хвилини.

Возлюблені у Господі боголюбиві пастирі, чесне чернецтво, дорогі брати i сестри!  Сердечно вітаю вас зі світлим святом Христового Воскресіння Благодатний вогонь цієї спасительної Пасхальної ночі хай наповнить серця ваші любов'ю до Христа Воскреслого і радістю єднання з ним.

Як колись пророк Ісайя звертався до жителів Єрусалиму, так і ми в цей світлий день Господній говоримо: «Повстань, світися, [Єрусалиме], бо прийшло світло твоє, і слава Господня зійшла над тобою». (Іс. 60:1)

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

+ Володимир
Архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський

Пасха Христова 2016 р.
м. Володимир-Волинський