Архів новин

< грудень 2013 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31                 

Останні коментарі

Різдвяне послання 2013/2014

Різдвяне послання

єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам

Володимир-Волинської єпархії

Української Православної Церкви


 

Дорогі отці, брати і сестри!

У ці святі дні, коли хори ангельські і людські поєднуються, оспівуючи народження Спасителя світу, сердечно вітаю вас з величним і спасительним святом Різдва Господа Іісуса Христа!

Знову у збуреному і збентеженому світі, де панує розбрат і смуток, над Україною лунає тихий і радісний голос ангельського благовістя: Христос Рождається!

І хоча, нині народ наш «стривожився», як колись жителі Єрусалиму (Мф.2,3), втім небесна пісня про мир на землі і благовоління в людях, сповнює спокоєм та надією кожну християнську душу. Бо нині лежить у яслах Примиритель, який «тростини надломленої не переломить, і льону тліючого не загасить» (Іс. 42,3), проте.  «Він є мир наш, Котрий… зруйнував перегороду, яка стояла посередині» (Єф. 2:14) між небом і землею, зведену людською неправдою.

На це Божественне Немовля протягом двох тисячоліть з надією дивиться людство, саме від Нього безліч людей черпають животворчу силу, яка змінює, преображає і наповнює змістом їхнє життя, робить їх віруючими з невіруючих, праведними з грішних, спасенними із загиблих.

Христос прийшов для спасіння особисто кожної людини, що жила, живе і житиме на землі. Він народився для нас! «Немовля народилося нам – Син даний нам» (Іс. 9,5). Неосяжний ніяким розумом Всемогутній і Вседосконалий Бог, Творець енергій і матерій, нас ради людей і нашого ради спасіння зійшов з небес і зробився немічним і беззахисним Немовлятком.

 

Намагаючись наблизитися до таїнства цього Божественного зубожіння спотикається людський розум, не в силах осягнути Велику благочестя таємницю – «Бог родився у плоті» (1 Тим. 3,16).

За словами святих отців, Він зійшов на землю, щоб нас вознести на небо, став людиною, щоб нас всиновити Богу, зубожів, щоб ми збагатилися, смирився, щоб ми уславилися.

Чим же можемо ми відповісти на цю величну Божу любов? Тільки щирою вірою та дитячою любов’ю до свого Небесного Отця. «Будемо любити Його, бо Він раніше полюбив нас»(1 Ін. 4,19).

Відтак, любов до Бога невід’ємна від любові до своїх ближніх – це найбільші заповіді нашої віри (Мф.22,40). А любов до ближніх повинна втілюватися у справи любові – терпіння, милосердя, мир. Цими справами необхідно усіяти свій життєвий шлях, адже це – ознака істинного християнина.

З благоговінням згадуючи обставини пришестя у свят Спасителя – бідну Віфлеємську стайню, вбогі ясла, гоніння на святу Родину, замислимося: чим ми тут і сьогодні можемо послужити Йому? Щодня, протягом життя нас оточують люди, які потребують нашої допомоги чи уваги. Справи любові, вчинені задля них будуть прийняті Самим Христом, адже Він сказав: «що ви зробили одному з братів Моїх менших, то зробили Мені» (Мф. 25,40).

Багато людей страждають сьогодні від нестатків, самотності та байдужості оточуючих. У ці святі різдвяні дні згляньмося на них з любов’ю, підтримаймо матеріально, добрим словом співчуття, або ж просто щирою посмішкою –  нехай і їхні серця зігріються тихою радістю Різдва.

 

Улюблені отці, брати і сестри! Прийміть мої щирі вітання з Різдвом Христовим, Новим 2014 роком та святим Богоявленням!

Нехай Новонароджений Христос-Спаситель зішле мир та порозуміння на нашу багатостраждальну Україну, а рік, що наступає буде мирним, плідним, добрим та щасливим для нашої держави, рідної Волині, нашого Поліського краю та кожної родини!

Зичу Вам у новому році духовного та тілесного здоров’я, злагоди у сім’ях, достатку та любові!

 

Христос Рождається! – Славімо Його!

 

+ ВОЛОДИМИР,

єпископ Володимир-Волинський і Ковельський

 

Різдво Христове 2013 (2014)р.

у граді Володимирі-Волинському