Архів новин

< квітень 2013 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30                 

Останні коментарі

Пасхальне послання 2013


Пасхальне послання
єпископа Володимир-Волинського і Ковельського ВОЛОДИМИРА
всечесним пастирям, преподобному чернецтву і боголюбивій пастві Володимир-Волинської єпархії 
Української Православної Церкви


 Христос Воскрес!

Пасхальний світанок знову несе нам давню і завжди нову звістку: Христос воскрес!

З весняного Єрусалиму, від порожньої гробової печери, окутаної ранковим туманом, ця радісна вість майже два тисячоліття лунає світом. “Що ви шукаєте живого між мертвими? Нема Його тут: Він воскрес” (Лк.24,5) – благовістя про воскресіння Христове, вперше почуте розгубленими жінками, понині звучить в Церкві, стверджуючи Її віру та зміцнюючи у свідченні Істини.

Божественне світло Христового Воскресіння яке засліпило сторожу, поставлену вартувати гроб Іісуса, сяє крізь віки, розсіюючи морок смерті, зла і неправди. Це світло надії, подарованої Христом, два тисячоліття просвічує світ, дає сили і наповнює змістом християнське сподівання, очікування і прагнення.

Воскресіння Христове – не символ чи алегорія, а реальна подія, що відбулася в історії і має величезне значення для кожного з нас особисто.

Спершу факт воскресіння засвідчили жінки-мироносиці та апостоли, які спочатку побачили відвалений камінь та порожній гроб, а потім – таємничих посланців, які сповістили, що Іісус, Розп’ятий і Померлий, –  воскрес! Невдовзі Він Сам, живий і відчутний на дотик, явився Марії Магдалині, двом учням з Емаусу, і, врешті, – всім одинадцятьом, зібраним у світлиці Тайної Вечері.

Відтак, нині факт воскресіння Христового свідчить кожна віруюча душа, усі ми – що бачимо, відчуваємо і приймаємо Його Воскреслого у причасті Святої Євхаристії.

Саме тому Пасха – це не лише спомин смерті та воскресіння Христа, це свято і нашого з вами воскресіння та вічного життя. Бо ж Христос воскрес не один, а воскресив із Собою усе людство. У пасхальну ніч ми чуємо слова свт. Іоанна Златоуста: «Воскрес Христос, і немає жодного мертвого у гробі, бо Христос, повстав із мертвих і став початком для померлих». Христос, Своїм воскресінням з мертвих, поклав початок воскресінню і переходу від смерті до життя всіх уже померлих і тих, кому ще належить померти.

Пасхальне благовістя  приносить усім радість, бо Воскресіння Христове знищило силу смерті. Віруючі в Христа не бояться смерті, бо очікують воскресіння мертвих; у своєму хрещенні ми з’єднуємося з Христом “подобою смерті Його”, а “якщо ми вмерли з Христом, віруємо, що і жити будемо з Ним” (Рим. 6; 5,8)


Щороку ми спостерігаємо образ цього майбутнього воскресіння та оновлення творіння у природі, що оточує нас – нині бачимо її пробудження та розквіт, зігрітий весняним сонцем світ ніби співає безмовний гімн хвали своєму Творцеві.

Дорогі отці брати і сестри!

Сердечно вітаю вас із святом свят, царицею празників – Пасхою Христовою!

Щиро бажаю, щоб відвідання пасхального богослужіння, принесло плід у душі кожного з вас. Нехай пасхальна радість зміцнить нашу віру, як зміцнила того славного ранку віру Магдалини та інших жінок, які першими побачили порожній гроб, віру святого Петра та інших Апостолів. Нехай ця світла пасхальна радість через кожного християнина вийде за межі наших храмів і шириться світом через справи милосердя та любові.

Улюблені, з пасхальним цілунком обіймаю кожного з вас і зичу вам від Воскреслого Христа-Життєдавця, здоров’я, радості, миру та любові!

Бажаю вам у ці святі пасхальні дні, щоб Воскреслий і Живий Господь витер всяку сльозу (Одкр.21,4) з очей кожного, хто скорбить або чимось засмучений, і нехай всюди звучить радісна пісня перемоги: Воістину Христос Воскрес!+ Володимир,

єпископ Володимир-Волинський і Ковельський


Пасха Христова, 2013 року

у м. Володимирі-Волинському