Архів новин

< березень 2013 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31       

Останні коментарі

Великопісне послання 2013

Великопісне послання єпископа Володимир-Волинського і Ковельського ВОЛОДИМИРА, пастирям та пастві Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви


Дорогі отці, брати і сестри!


 Нині ми, разом з усім християнським світом вступаємо у період Великого посту – духовної весни. «Возсія вєсна постная!» – радісно співає Церква, – «Радостно пріімєм, вєрнії, богодохновєноє завєщаніє поста…». Як і весна у природі – весна духовна, теж дуже радісний час. Радісний від того, що дає нам можливість очистити душу покаянням, укріпити тіло постом, а дух зміцнити молитвою та Словом Божим.


 Напередодні Святої Чотиридесятниці, закликаю особисто кожного з вас, дорогі мої брати і сестри, провести цей благословенний час у пості, покаянні, молитві та якнайчастішому причастю Святої Євхаристії.


 Тілесний піст – утримання від скоромної їжі, алкоголю, інших зайвощів – у своїй мірі є обов’язковим для кожного, хто вважає себе християнином.

 Проте, важливо знати і пам’ятати те, що істинний піст є не лише тілесним утриманям. Церква непрестанно учить, що з тілесним постом неодмінно повинен бути поєднаний піст духовний, і він-то, цей піст духовний і містить в собі саму сутність посту – те саме, для чого і встановлений Церквою піст.


 «Якщо ти утримуєшся від їжі, - повчає нас Церква, – а від страстей не очищаєшся, то ти дарма радієш неядінню: якщо твій піст не послужить тобі до виправлення твого життя, то в очах Божиїх ти виглядатимеш обманщиком-лицеміром і уподібнишся злим демонам, котрі ніколи не їдять» (на стиховні, стихира середи сирної).


Отже, «Будемо постити постом приємним, угодним Господеві. Істинний піст це позбавлення зла, утримання язика, пригнічення в собі гніву, віддалення від пристрастей, злослов’я, неправди, клятвопорушення. Усього цього зубожіння є піст істинний і благоприємний».(з богослужіння у понеділок 1-ї седмиці Посту)


 Дорогі брати і сестри! Напередодні Святої Чотиридесятниці низько кланяюся кожному з вас, у прошу простити мене, якщо когось скривдив, образив, був неуважним, недбалим у молитві чи проповіді. Нехай Господь простить і помилує усіх нас!


 Бажаю вам з духовною користю пройти пісний шлях і у чистоті серця узріти світло Христового Вескресіння!


+ ВОЛОДИМИР,

 єпископ Володимир-Волинський і Ковельський


Прощена неділя, 17 березня 2013 р.

у  Володимирі-Волинському