Архів новин

< січень 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31             

Останні коментарі

Різдвяне послання 2012/2013

Різдвяне послання єпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви

 

Всечесні отці, дорогі брати і сестри! У цей величний день, коли всесвіт святкує народження Господа і Спасителя, звертаю до вас радісні слова різдвяного благовістя: Христос Рождається!

Нині згадуємо ми ту єдину і повік незабутню ніч, коли засяяло людству Світло небесне, засвітилося на землі Сонце Божественної правди – у Віфлеємі народився «Спаситель, Котрий є Христос Господь»(Лк. 2:11).

Бог прийшов до людей, «зійшов Він з небес і втілився від Духа Святого та Марії Діви, і став Людиною». Він втілився не якось символічно, примарно або духовно, а фізично та реально народився у визначений час – за правління імператора Октавіана Августа,  у визначеному місці – юдейському місті Віфлеємі, і з визначеною метою: «Він став людиною, щоб ми обожилися» за виразом святителя Афанасія Великого.

Своїм Народженням Христос наблизив Небо до землі, помирив Творця із занепалим творінням, у Собі з’єднавши людство і Божество.

Цю подію жадали дочекатися праотці, про неї пророкували старозавітні пророки, навіть деякі мудреці-язичники чекали на пришестя Спасителя, і ось: «Слово стало плоттю, і вселилося між нас» (Ін. 1:14). У ту тиху та святу віфлеємську ніч тисячолітні очікування стали живою реальністю.

Народження Іісуса Христа у Віфлеємі розділило навпіл історію людства, воно стало початком нової ери, недарма і літочислення ми ведемо від цієї події. Нова ера, що почалася з пришестям у світ Христа триватиме до самого Його Другого пришестя. Це – «час сприятливий», «день спасення» (1Кор.6:2).  Христос Спаситель – є центром цієї ери, саме на Його особистості має бути сфокусоване наше життя.

Перший раз Христос прийшов у смиренні та убогості, другий же раз він прийде «У славі отця Свого з ангелами Своїми» (Мф.16:27). Христос знав, що деякі його учні цікавитимуться часом і датою цього пришестя, а тому прямо сказав, що «Про день же той і годину ніхто не знає, ні ангели небесні, а тільки Отець Мій один» (Мф.25:36). Втім, незважаючи на це завжди були і нині є люди «спалені у совісті своїй» (1Тим.4:2), котрі сплітають «бабських байок»(1Тим.4:7)  про час кінця світу. Нещодавно ми були свідками  чергового осоромлення неправдомовців. Відтак, віруючу людину не страшить кінець світу, бо хто перебуває у єдності з Христом, тому не страшна і сама смерть.

Дорога моя паство!

Споконвіків наш боголюбивий народ прославляє Народження Христа співом колядок. Маємо величезну кількість цих різдвяних гімнів, різноманітних за мелодіями, глибоких за змістом, багатих на поетичні образи. Волинь, наше рідне Полісся щедре на свої автентичні колядки. Отож, дорогі мої, закликаю вас продовжувати і розвивати цю багату духовну спадщину. Співаймо колядок, прославляймо Народженого нас ради Спасителя Світу!

Дорогі брати і сестри! У ці радісні та святочні дні обіймаю кожного з вас і сердечно вітаю зі святом Різдва Христового та Новоліттям! Зичу вам міцного здоров’я і душевного миру, щастя та достатку вашим родинам, благословення Божого кожній побожній душі!  Богонемовля Христос, Який заради нас «у вертепі народився і у яслах возліг» нехай стане осереддям нашого життя, а світло Євангельської любові нехай світиться поміж нами, щоб усі бачили Чиї ми учні і прославляли Отця Небесного.

Нехай щасливим і благословенним буде для вас новий  рік!

Христос Рождається! Славимо Його!


+ Володимир
єпископ Володимир-Волинський і Ковельський


Різдво Христове 2012 року
у місті Володимирі-Волинському